Aktualności
Aktualności i wydarzenia mające miejsce w Dworze Artusa
Warto zobaczyć

Aktualności

WYNIKI 2. Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego

Astrolabium 2. Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego dla Yoon Yang

 

Jury w składzie prof. Wanda Wiłkomirska - przewodnicząca, prof. Aleksander Andriejew, prof. Marcin Baranowski, Christoph-Mathias Mueller, prof. Tomotada Soh, prof. Jan Stanienda, Dima Tkachenko, po burzliwej dyskusji przyznało główną nagrodę Astrolabium Mikołaja Kopernika i 12 000 Euro Koreance Yoon Yang.

Drugie miejsce i 8 000 Euro przypadło warszawiance Marii Włoszczowskiej, trzecia nagroda warta 5 000 Euro powędrowała natomiast do Francuzki Clemence de Forceville.

Jury przyznało także 3 wyróżnienia po 1000 Euro każde. Powędrowały one do Polek: Marty Kowalczyk, Maximy Sitarz i Julity Smoleń.

Zwyciężczyni toruńskiego konkursu Yoon Yang urodziła się w Korei Południowej w 1986 roku. Ukończyła uniwersytet w Seulu, obecnie studiuje na III roku w klasie skrzypiec w Hochschule fur Musik Und Theater w Hannoverze, a jej profesorem jest Krzysztof Węgrzyn.

Na koncerty laureatów oraz uroczystą galę zapraszamy do Centrum Kultury Dwór Artusa 30.11.2010 o godzinie 18.00. Młode skrzypaczki zaprezentują się w następującej kolejności: Clemence de Forceville (H. Wieniawski - Wariacje na temat własny), następnie zagra Maria Włoszczowska (E. Ysaÿe - Sonata nr 2 Obsesja, op. 27), na sam koniec wystąpi zwyciężczyni Yoon Yang, która wykona Koncert skrzypcowy D-dur, op. 35 Piotra Czajkowskiego, wraz z towarzyszeniem Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej pod dyrekcją Mirosława J. Błaszczyka.

Dla publiczności ogłaszamy:

 

konkurs na recenzję, wywiad, artykuł lub felieton dot. Konkursu Skrzypcowego, w którym przewidujemy atrakcyjne nagrody w postaci całorocznych kart wstępu na imprezy organizowane przez Dwór Artusa w 2011 roku.

Prace konkursowe należy przesłać do dnia 10 grudnia br. na adres:

Centrum Kultury Dwór Artusa, Rynek Staromiejski 6, 87-100 Toruń

Zapraszamy do udziału w konkursie.Wykonanie strony: Agencja interaktywna 3xW